Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > O tamburi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 26-11-2010, 21:56
antonio_basistavk's Avatar
antonio_basistavk antonio_basistavk je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Aug 2010
Postovi: 57
antonio_basistavk je na dobrom putu 10
Thumbs up Majstor???

E ljudi bas mi je od nekog majstora sa f a nije franić jel imate kakva imena da znate tj prezimena da počinju sa f.....
Reply With Quote
  #2  
Staro 26-11-2010, 22:24
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno efovi...

Forma...Fudlik....Focan...



evo sad ozbiljno:
Franja Šnajder...Franja Ajhler...Ferenc Šari
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #3  
Staro 26-11-2010, 22:27
Marko8's Avatar
Marko8 Marko8 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2008
Postovi: 98
Marko8 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

farkaš?
Reply With Quote
  #4  
Staro 26-11-2010, 22:54
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno ma....

Quote:
Originally Posted by Marko8 Vidi Post
farkaš?
Farkam, farkam....a ti?
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #5  
Staro 26-11-2010, 23:08
Marko8's Avatar
Marko8 Marko8 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2008
Postovi: 98
Marko8 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamish Vidi Post
Farkam, farkam....a ti?
jok, ja ne farkam, ja bockam
Reply With Quote
  #6  
Staro 27-11-2010, 02:11
bratislav's Avatar
bratislav bratislav je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 103
bratislav će postati slavan vrlo brzo 64
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamish Vidi Post
Farkam, farkam....a ti?
Farkate po Forumu Fantasticnim Figurativnim Floskulama....tz,tz...ustvari...fz fz...
Reply With Quote
  #7  
Staro 29-11-2010, 08:43
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by antonio_basistavk Vidi Post
E ljudi bas mi je od nekog majstora sa f a nije franić jel imate kakva imena da znate tj prezimena da počinju sa f.....
Nedoumica na f riješena... Radi se naime o čika Fenderu...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #8  
Staro 29-11-2010, 13:11
Marko8's Avatar
Marko8 Marko8 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2008
Postovi: 98
Marko8 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zlajo Vidi Post
Nedoumica na f riješena... Radi se naime o čika Fenderu...
a to je bas gitara?
Reply With Quote
  #9  
Staro 29-11-2010, 13:56
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Marko8 Vidi Post
a to je bas gitara?
Ma ne... Tramvaj...
A ako je npr. bas (kontrabas koji je možda preuređen) zašto ne i Framos, npr...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #10  
Staro 29-11-2010, 14:38
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno treba samo malo potražiti

Evo ti pa biraj majstora na F

Quote:
Originally Posted by Vedran Vidi Post
 PrezimeImeAKAMjestoObrtRođenPreminuoAktivan odAktivan do
1AjhlerFranja Novi Sad     
2AjhlerKalman Beograd   vidi S. Kudlikvidi S. Kudlik
3KelemanAntal Kikinda 1886   
4AvramovićNikola Sremska Mitrovica     
5AvramovićPaja Sremska Mitrovica     
6BambahJovan Subotica     
7Baš(ž)unAleksandar Novi Sad     
8BatorJovan SuboticaToth, Machnicz, Schneider, Eichler1906?  
9BažalikSandor Bečej     
10BeliStevan stariji Novi Sad 1906   
11BeliStevan mlađi Novi Sad     
12BelobrkZoran ZagrebMuzička naklada    
13BeljinStevan Golubicki     
14BenićTomislav Orahovica     
15BocanBela otac Senta/PécsBocan1917199019621990
16BocanBela sin Ócsárd (Pécs)Bocan19581980
17BocanGez Valpovo     
18BocanLajoš otac SentaBocan1886197019061970
19BocanLajoš sin SentaBocan1912200119702001
20BogdanovićTomislav Nard 1967 
21BorošToni Subotica     
22BošnjakJovan Sombor     
23BošnjakovićLuka Našice     
24BožanovićJoca Kikinda     
25BrankovDušan Kikinda     
26BrodarićMijo Popovača     
27BučarMijo Donja Pušća     
28CarAndrija Zagreb   XIX 
29DavidovićSava Beograd   
30DečmerićSlavko Pančevo     
31DencingerAdam Novi Sad     
32DimitrijevićDragoslav Novi Sad 18831912  
33DudašLajoš SentaBocan19221992  
34ĐuretićIvan Velika Gorica     
35EdelinskiZvonimirEdelaVinkovci   
36EmeršićJakov Zagreb    XIX
37ErlbekStjepan ZagrebSchneider1910   
38FajfenrorJosip Sombor 18851939  
39FamilićLjuba Molovin     
40FrankecStjepan       
41FranicAdolph Fort Recovery, OH   1926 
42FranićAndrija Županja   
43GajickiTodorTošaNovi Sad   
44GazibaraIvanGazy    
45GergelyParty Subotica     
46GezJosip Novi Sad     
47GijevskiDimitar Skoplje 1949   
48GijevskiIvan Skoplje 19151982  
49GijevskiLjubomir Skoplje 1947   
50GilgMaksimilijan SisakGilg1863194918941915
51GilgStjepan SisakGilg1893195419151954
52GlazlEmanuel Varaždin   1898 
53GojmeracZoranKockaZagreb   
54GordanJosef Zrenjanin     
55GrđanBrankoKitGračani     
56GrozdanovićZoran Beška  200?  
57GutvajnAdam otac Novi Sad 19061994  
58GutvajnAdam sin Novi Sad 1941 
59HabinjakKalman Subotica     
60HabulinJosip Projatno     
61HajzlerJosip Sombor   PSRDSR
62HatalákSándor Srbobran     
63HercegBranko Erdut     
64HornFranja Sombor   XIX 
65HusIvan ŠemovacVŽ 18981981  
66IlićPera Sremski Karlovci   1885 
67IvanovićFranja Sarajevo/Sombor 18901969  
68IvanovićStevo Sombor   1937 
69IvanovskiRisto Skopje     
70IvanšićMato Gradište     
71JajićMiša Vrbas     
72JankovićMilošMimi, MićaKikinda   
73JauszJozsef NoviSad 18361883  
74JovanovićŽivkoŽikaErdevik   
75JurkovićMladenJuraSlavonski Brod   
76KainLajčo Bečej     
77KatulićMarinko Buševec   
78KempfWilhelm Slavonski Brod     
79KlasanJosip Ivanovac     
80KnoblockDrago Orahovica     
81KolakMateŽižaOtočac     
82KomesarovićJosip Drenovci     
83KosSlavko Pitomača     
84KosTomo Pitomača     
85KosŽeljko Pitomača     
86KostićVidojeBataZemun     
87KošickiIštvan Temerin     
88KovacsImre Subotica   
89KovačJosip Novi Sad     
90KovačevićVinkoKovaMihaljevci     
91KovačićJoe Lindsday     
92KovačićJosip Zagreb   XIX 
93KovačkiMiodragMingaPančevo     
94KožuvaraMaksim Beograd   19. st. 
95KreuzingerJozef Beograd   vidi S. Kudlikvidi S. Kudlik
96KrsnikStjepanStipaBatrina     
97KučkoDrago SisakGilg 198519541985
98KudlikAdam SuboticaKudlik1858195618891926
99KudlikBela SuboticaKudlik1914198619441986
100KudlikGabor SuboticaKudlik19201944  
101KudlikGyula SuboticaKudlik19232009  
102KudlikKarlo SuboticaKudlik1893197919261979
103KudlikStevan Beograd/NagykanizsaKudlik1908198319401983
104KuvačZoran Banja Luka     
105LazićBranko Sombor     
106LekoIvan Vukovar     
107LenhardtAntal Zrenjanin ?1936  
108LeščukAljoša Sremska MitrovicaLeščuk 2009
109LeščukSergej Sremska MitrovicaLeščuk 2009
110LeščukVladimir Sremska MitrovicaLeščuk 1982
111LetićAntunNuneSubotica     
112LevakAntun Križevci     
113LičaninMato Čepin     
114MachnitzSámuel Subotica 18841934 1934
115MachnitzSándor Subotica 1910 1934 
116MajerFridrih Somborkod Horna  XIX 
117MandićMirko Sremska Mitrovica     
118MandićZoran Sremska Mitrovica     
119MarićKrešimir Slatina     
120MarinićIvan Nijemcisamice    
121MarinovićIvoDedaZagreb  1995 1995
122MarjanovićJosip Davor     
123MarjanovićMario Davor     
124MartinkoSteve Toronto, Ontario     
125MatekovićB Sisak   prije PSR 
126Meinel & Heroldtvornica Maribor   19831973
127MilanovMiodragMikaSr.Kamenica   
128MilićPredragPeđaBeogradSkala  
129MiljačkiMirko Bajmok     
130MirosavljevićStevan Bečej   
131MiščančukIlija SlavonskiBrod     
132MolnarJožef Subotica     
133MolnarStjepan Tenje     
134MučStevan otac Kula     
135MučStevan sin Kula     
136Muzička nakladatvornica       
137NemčekJan Kovačica     
138NikolićIlija Osijek  2009 2009
139NovakMarijan Zagreb     
140OpacichMilan Schereville, IN     
141OstermanDragutin Jabučeta (Bjelovar)     
142OstermanTomo Jabučeta (Bjelovar)     
143ParčetićĐuraGeorgSombor   
144PaunovićŽivojinŽikaKaraburma   
145PejakovićGoran Bečej     
146PelheImre Subotica     
147PeterkaAndrej Novi Sad     
148PipinićFranjo Zagreb   XIX 
149PisačićDarko       
150RaabEdmund Sombor 190219911927 
151RaabKarolj Sombor 186119431885 
152RaffaAndrasBandyZrenjanin   
153RaffaiNandor Novi Sad 19071997  
154RakanovićMiodrag Ruma     
155RajkovićDušan Sremska MitrovicaDUR19581986
156RelićJovan Vršac     
157RičkovićPetar Popovača     
158RistanovićMića Beograd   
159RohrbacherJosip Osijek     
160Rončević? Kuterevosamice    
161SalaćaninNIkolaBataDespotovo     
162SavićSlobodanSlobaBorčaSkala  
163SazdovJordan Veles   18901938
164SchmidtutzJozef Kula    1938
165SeitchStevan Subotica 19051944  
166SelenićJakov Šabac     
167SenašiJanoš Novi Sad     
168SenašiJožef Bačko Petrovo Selo     
169SinkovićAndrija Zagreb     
170SoosIstvan Senta   193? 
171StjepušinStejpan Sisak     
172StjepušinJanko Sisak   prije PSR 
173StjepušinJosip Sisak     
174StojakovićPaja NoviSadDencinger1839?1889?
175SujićMilan Kula 1951 
176SuntešićFranjo Ciglenica ZagorskaGilg1951   
177Szeitz és Jánossytvornica Subotica     
178ŠadeAdam Novi Sad     
179ŠariFerenc Bečej  198?  
180ŠnajderFranjo Zagreb 190319661918 
181ŠojićSlavko KuzminSlavuj19621991
182Šporčić? Kuterevosamice    
183ŠtevinVasilije Futog     
184TatićStevan Osijek     
185TkalčićLeopold Zagreb   XIX 
186ToljCarlo Zdenko Sesvete     
187TormaJovan otac Novi Sad 18851956  
188TormaJovan sin Novi Sad 1919   
189TothAndrija Zrenjanin 18961938  
190TruppelBela Novi Sad 18791947  
191UrbanJanošJančiZrenjanin   
192VajdaAleksandar Srbobran    1934
193VasićNikola Novi Sad 18801965  
194VidakovićToma Subotica     
195VigNador Novi Sad     
196VodopijaIvo Sesvete     
197VrtačičRobert Ljubljana 19651988
198VukeljićMirko Doboj   
199WeisnerIvan Zagreb   XIX 
200Yotketvornica Zagreb 19911991
201ZaleteljIgnac Mengeš  197?
202ZarićĐuro otac Subotica/Vinkovci 19131976  
203ZarićĐuro sin Vinkovci 1942 
204ZölssRomano Frakanava (Frankenau) 19402000
205ZdjelarIlija Slavonija     
206ZwirnAntonio Novo ČičeGilg19832001
207ZwirnVelimir Novo ČičeGilg19511985
208ŽeravicaMarinko ĐakovoCampanera19631994
209ŽmegačMario VaraždinTambure Žmegač    
210ŽugajIvan Osijek     
Reply With Quote
  #11  
Staro 29-11-2010, 17:11
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
Evo ti pa biraj majstora na F
hm...baš i ja pogledao na listu pa mi se čini da na njoj postoji jedna zabuna!?...naime na njoj postoji majstor pod imenom "Frankec Stjepan" a ja sam već par tambura (između ostalog čak i kontrabasa) servisirao od stanovitog "Frkanec Stjepana"-Zagreb, pa sad neznam dali je Vedranu netko proslijedio malo nespretno napisano prezime ili se radi o slučajnosti da su postojala dva majstora istog imena i skroz sličnog prezimena...ne znam...ne znam....ne znam.....hmm!?
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 23:02 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.